Neko neatceros -_-
Telefonu tests Protams, mūsdienu digitālajā pasaulē nebūt nevajag atcerēties telefona numurus, tomēr te nu būs izņēmums. Labākas atmiņas vārdā! Iesākumā ciparu savirknējums 26564636 šķitīs pārāk grūts uzdevums, īpaši tāpēc, ka nepieciešams iegaumēt vismaz piecus numurus. Sākam – katram ciparam piešķir vārdu, kas sākas ar to pašu burtu. Piemēram, teksts “Draudziņ, sirds pieņem, sirds čakli savieno tuvas sirdis” liks ne vien pasmaidīt, bet arī neaizmirst minēto numuru.
Prātīga iepirkšanās Iknedēļas iepirkšanās ir ideāls treniņš – garum gari saraksti, un tie ir regulāri. No šodienas esi ģimenes iepirkumu aģents, kas veikalā iztiek bez mājās sagatavota špikera! Lai ar nepieciešamo lietu blāķi būtu vieglāk tikt galā, vienmēr sadali tos mazākās grupiņās! Pie dārzeņu stenda klāsies vieglāk, ja iegaumēsi, ka jāpērk, piemēram, tieši četri dārzeņi.
Vērotājs Bieži vien cilvēkiem tikai šķiet, ka viņiem ir slikta atmiņa. Te vainojamas ne visai labas novērošanas spējas. Kā gan uztrenēt šo smadzeņu muskuli? Aplūko iepriekš neredzētu foto dažas sekundes, tad apgriez to otrādi un uz lapas saraksti pēc iespējas vairāk iegaumēto detaļu. Katru reizi izmanto citu bildi, un tu redzēsi, ka ar katru reizi pamanīsi arvien vairāk. Te pat sacensības var rīkot – kuram manīgāka acs?
Šoks Vizualizācija palīdz, taču der atcerēties, ka tavām smadzenēm var apnikt vienkāršas asociācijas. Desmit pantu garu dzejoli savās domās pārveido par šausmu filmu vai pats iejūties galvenā varoņa ādā. Un Tālavas taurētājs aizies uz urrā!
Radoša pieeja radošam cilvēkam Tavs prāts darbojas gluži kā Šveices armijas nazis: dažādās situācijās to izmanto atšķirīgi. Galvenais – pareizo rīku izmantot pareizajā brīdī.
Duša Tu izlasīji pareizi. Einšteins reiz teicis, ka labākās idejas viņam radušās tieši dušā. Un tam, protams, ir zinātnisks izskaidrojums. Prātam patīk apstrādāt informāciju zemapziņas līmenī, bet šļakstošā ūdens skaņa ir lielisks muzikāls pavadījums. Tātad – ja radusies problēma, ej dušā!
Ķēpājies Katru dienu 5 līdz 10 minūtes velti savai pierakstu kladei un zīmulim. Nudien, tev nav jābūt jaunajam da Vinči! Jau pati cenšanās uzzīmēt kādu savu domu trenēs tavu smadzeņu kreatīvos muskuļus. Ja gribi būt radošs, ir jābūt radošam!
100 Visi zina zobu kociņu īsto izmantojumu, bet izdomā vēl 99 veidus, kā tos varētu lietot. Tie lieliski noder ķiršu tomāta cilvēciņa veidošanā, tāpat arī kūkas gatavības noteikšanā un tā tālāk... Tagad gan domā pats!
Citādi Rutīna notrulina prātu, tāpēc savā ikdienā centies ieviest arvien jaunas darbības vai maini veidu, kā to dari. Katru dienu izvēlies nedaudz citādu maršrutu uz skolu, pamaini roku, ar kuru izmanto datorpeli, vai vietu, kur parasti top tavi mājasdarbi.
Raksti Ikdienas rakstīšana palīdz sakārtot domas un dažādot izteiksmes iespējas. Un te nu ir vairāki varianti: vecā labā dienasgrāmata, blogs vai skolas avīze. Ak, jā, lai to visu padarītu vēl interesantāku, ik dienu apgūsti kādu jaunu vārdu, ko iesaistīt savā rakstītajā. Te nu bez gudrās vārdnīcas vai interneta neiztikt!
Es domāju, ka domāju Loģiska domāšana palīdz argumentēt viedokli un atrast “caurumus” sarunbiedra sakāmajā. Tomēr jāņem vērā, ka tā roku rokā iet ar matemātiku.
Un slepkava ir... Patīk detektīvromāni un seriāli par visu zinošajiem izmeklētājiem? Bingo! Seko līdzi notikumiem un izsaki savu minējumu ļaundara meklēšanā. Un šoreiz atbilde “Viņš izklausās/izskatās aizdomīgs!” nederēs. Pamato viedokli tā, lai arī tava mamma notic, ka vienmēr smaidīgā un kautrīgā aukle ir dubultslepkava.
2+2 Tas skan skarbi, bet viss notiek tikai augstāka mērķa vārdā. Tātad – visu nedēļu visas matemātiskās darbības veic galvā. Aha, bez visādiem kalkulatoriem! Arī rēķināšanu uz papīru atstāj tikai trakākajiem gadījumiem. Pamēģini!
Esi skolotājs Vēl skola tā īsti nav sākusies, bet mazā māšele jau sūdzas par matemātiku. Kļūsti par viņas skolotāju! Ja viņa joprojām nesaprot, rodi arvien jaunas pieejas. Vai vēl labāk – izgudro situācijas iz dzīves. Atgriešanās pie sākotnējās vielas un palūkošanās uz to ar citām acīm ļaus labāk izprast arī savus matemātikas uzdevumus.
Daudzdarbis Iesaisti smadzenes vairākās darbībās vienlaikus. Ja skaties filmu, prāto līdzi, kā iespējams uzņemt šādu ainu – kādi specefekti izmantoti, kādā leņķī bijusi kamera vai kā izveidots konkrēts troksnis. Neļauj smadzenēm garlaikoties, liec pasvīst!
Atceries!
- Arī tavām smadzenēm vajag rīta un vakara rosmi! Te lieliski noderēs sudoku un japāņu mīklas. Braucot uz skolu, paķer līdzi pāris mīklu un nošausi divus zaķus ar vienu šāvienu – ātrāk paskries laiks un arī prāts asināsies.
- Mācību vielas iekalšana noder vien rītdienas ieskaites kārtošanai. Ja vēlies apgūto atcerēties arī semestra beigās, lieto izstiepto atkārtošanas metodi. Informāciju atkārto ik pēc dienas vai divām – tas smadzenēm dod laiku, lai informāciju šifrētu sev saprotamā veidā un ilgtermiņā uzglabātu atmiņā.